Informacja prasowa, 02.04.2014
TRENDY W MODZIE MĘSKIEJ DUŻYCH ROZMIARÓW:
Big mężczyzna tej wiosny wybierze róż pudrowy i indygo
W końcu możemy delektować się prawdziwą wiosną! Zimowe ubrania na dobre wylądowały na samym spodzie męskiej szafy. Jakie są trendy w modzie męskiej tej wiosny? Wielkiej rewolucji nie ma, choć coraz bardziej eksponowane są odcienie pomarańczowego, żółtego, a nawet różowego. Co ciekawe, także mężczyźni o większych gabarytach będą tej wiosny stawiać na żywe kolory kosztem tych bardziej stonowanych. ? Big mężczyźni nie boją się już eksperymentować ze stylizacjami. Coraz śmielej decydują się na fasony oraz barwy, które aktualnie są swoistym must have sezonu. Krótko mówiąc, panowie o większych gabarytach będą w najbliższych miesiącach barwni jak nigdy ? mówi Ewa Pabich, właścicielka Big&Tall, która już od 15 lat ?ubiera? dużych mężczyzn.
Wyjątkiem będą stroje wieczorowe. Styliści zapowiadają bowiem tej wiosny wielki powrót klasyki. Czołowi projektanci postawili na minimalizm, prostotę i wytworny luksus. To doskonała wiadomość, z której ucieszą się nie tylko zwolennicy konserwatywnego wyglądu, ale również panowie z nadwagą. Taka stylistyka pozwala na zatuszowanie kilku mankamentów sylwetki.
– Czerń, popiel, beż, czy biel to najpopularniejsze kolory wiosny 2014 jeśli chodzi o garnitury i generalnie klasyczne stroje. Zupełnym przeciwieństwem są stroje nieoficjalne. W tym przypadku panuje tej wiosny istny miszmasz kolorów oraz fasonów. Bardzo modny jest kolor pomarańczowy, żółty, róż pudrowy, indygo i kolory pastelowe. Ubrania w takiej kolorystyce znacznie ?ożywiają? także mężczyzn o niestandardowych rozmiarach. Mówi się, że barwy stonowane zawsze pomagają ukryć kilka kilogramów. To nie prawda ? przekonuje Ewa Pabich.
Co zatem ma kluczowe znaczenie przy wybieraniu kreacji dla big mężczyzny? Zdaniem ekspertów, punktem wyjścia jest odpowiednie dopasowanie fasonu do sylwetki. – Dzięki temu można ukryć kilka „wad” figury. Na przykład panowie o grubszych nogach nie powinni nosić zbyt obcisłych spodni, mimo że są one aktualnie uznawane za najmodniejsze. Dużo lepiej będą prezentowały się szersze nogawki. Z kolei mężczyźni o szczupłych nogach powinni zdecydować się na spodnie węższe. Podkreśli to ich smukłość oraz odciągnie uwagę od części ciała, które wyglądają mniej reprezentatywnie ? tłumaczy stylistka z Big&Tall. Analogiczna zasada dotyczy koszul i t-shirtów i odzieży wierzchniej. Dłuższe pozwalają zakryć uda i pośladki, krótsze pozwalają je wyeksponować. Wybór zależy od tego czy mamy się czym pochwalić ? np. osoby z figurą typu jabłko często są szczupłe od pasa w dół.
Mimo, że garderobę należy dopasować indywidualnie do sylwetki to istnieje kilka uniwersalnych zasad, którymi warto się kierować. ? Przede wszystkim należy unikać za dużych rozmiarów. To jeden z największych błędów popełnianych przez mężczyzn o większych gabarytach ? decydują się na zbyt luźne ubrania, żeby ukryć „fałdki”. Niestety, ale efekt często jest odwrotny. ?Workowate? ubrania skutecznie pogrubiają. Ale przesadnie obcisłe ubrania również nie są wskazane. W tym wypadku najlepiej sprawdza się zasada złotego środka. Szerokim łukiem warto omijać również wzorzyste tkaniny, które optycznie poszerzają sylwetkę ? zdradza Ewa Pabich. Choć rozmaitych deseni tej wiosny nie brakuje, to na szczęście równie dużą popularnością cieszą się wciąż tkaniny gładkie.
Podsumowując, tegoroczne trendy są łaskawe również dla panów o niestandardowych rozmiarach. Z szerokiej palety modnych ubrań mogą wybrać takie, w których będą prezentować się i barwnie, i modnie, ale przede wszystkim korzystnie. Wystarczy przyswoić kilka z powyższych wskazówek i poświęcić trochę czasu na staranny dobór poszczególnych elementów garderoby.
obrazek:
[Para, kobieta z kwiatami w ręku, siedząca na ławce i siedzący za nią mężczyzna oraz kwitnąca gałązka z gniazdem i dwoma ptaszkami].
Data powstania dokumentu:
[1920-1940]
Adres wydawniczy:
[S.l.? : s.n.?, 1920-1940].
Opis fizyczny:
1 fot. (pocztówka) : odb. na pap. srebrowo-żelatynowym ; 13,6×8,7 cm
Język:
Słowa kluczowe:
Kobieta
Mężczyzna
Miłość
Rośliny cięte.
Gatunek:
fotografia
odbitka na papierze srebrowo-żelatynowym
pocztówki
Uwagi:
Tyt. nadany przez katalogującego.
Dane wydawnicze zaklejone.
Ozn.: „Fotocelere 977/6”.
Sygnatura:
Poczt.23164
Prawa:
Domena publiczna
Źródło:
Biblioteka Narodowa